دریل بادی و کاربرد های آن

دریل بادی

دریل بادی یکی از ابزار آلات کاربردی در نجاری و سایر صنایع است. امروز قصد داریم به نکات کلیدی در مورد آه و کاربرد هایی که در صنایع مختلف دارد، بپردازیم.

 دریل بادی چیست

دریل بادی یکی از ابزار آلات صنعتی بوده که در مقابل دریل های برقی کاربرد کمتری دارد. این دریل برای کاربرد های مشخصی مورد استفاده قرار می گیرد. نام دیگر دریل بادی، پنوماتیک بوده و با استفاده از کمپرسور هوا شروع به کار می کند. کمپرس هوا از طریق لوله و شیلنگ بسیار ضخیمی به سطح دریل رسیده و فشار از طریق نیروی تولید شده و انتقالی از طریق شلنگ خواهد بود.

 دریل بادی

مزیت دریل بادی نسبت به دریل برقی

اگر تجهیزات لازم برای استفاده از دریل بادی را دارید می توانید به آسانی استفاده نمایید. این دریل بسیار مقرون به صرفه بوده و از مزایای بیشتری نسبت به دریل های برقی برخوردار است. که در ادامه به برخی از مزایای آن اشاره می نماییم.

عدم مصرف برق و انرژی

کمپرسور های دریل بادی برای تولید هوا به برق نیاز داشته ولی دستگاه دریل بدون نیاز به برق کار می کند. با توجه به اینکه فشار وارده از طریق مخزن هوا به صورت فشرده و زیاد است، این امر باعث کاهش مصرف انرژی در مقابل دریل های برقی می شود. در نتیجه در زمان استفاده طولانی با هزینه کمتر و رو به رو خواهید شد.

وزن سبک

دریل بادی وزن بسیار کمتری در مقابل دریل های برقی داشته و کسانی که به صورت طولانی مدت با دریل کار می کنند، دریل های بادی مناسب است، و باعث خستگی دست نمی شود. این سری دریل ها از قطعات تخصصی و مکانیکی کمتری برخوردار بوده و هزینه نگهداری آن کمتر است. همچنین کمتر دچار خرابی می شوند.

خطر کمتر

با توجه به اینکه دریل برقی دارای موتور dc بوده، در زمان اتصال به برق می تواند با خطرات زیادی روبرو شود. در حالی که دریل های بادی بدون نیاز به برق و تجهیزات اختصاصی کار کرده فقط نیازمند شلنگ و دستگاه تولید باد می باشد. بدون خطر اتصالات برقی می توانید استفاده نمایید.

تعمیرات دستگاه

در صورت استفاده طولانی مدت دستگاه دریل برقی، نیاز به سرویس های دوره ای و تعمیر خواهی داشت. درصورتی که دریل بادی فاقد تجهیزات تخصصی می باشد، با روغن کاری منظم قسمت های مختلف آن می توانید به صورت طولانی مدت استفاده نمایید.

خرید دریل بادی مناسب و کاربردی

پیشنهاد می کنیم بر حسب نوع کاربری خود، دریل را انتخاب و خریداری نمایید.این محصول در انواع مختلف در بازار موجود بوده و در ادامه به برخی از آن اشاره می‌ کنیم. برای مشاهده انواع دریل بادی، ابزارهای پرفروش ، ابزار برقی ،ابزار دستی و…. به سایت ابزار آنلاین مراجعه کرده، و پس از ثبت سفارش خود در سریع ترین زمان به دست شما خواهد رسید.

دریل بادی

معایب استفاده از دریل بادی

تمام تجهیزات و صنایع در کنار مزایای آن دارای معایبی نیز بوده و با توجه به اینکه این نوع محصولات بادی با استفاده از انرژی فشرده شده هوا کار می کنند، برای استفاده از آن ابتدا باید کمپرسور را روشن کرده. در قدم بعدی و پس از فشرده شدن هوا در مخزن دستگاه کمپرسور می توانید، از آن استفاده نمایید. بوکس بادی، پیچ گوشتی بادی، میخکوب بادی و غیره از جمله تجهیزات مورد استفاده در دستگاه کمپرسور هوا می باشد.

آلودگی صوتی و صدای بیش از حد

اگر کمپرسور هوای شما دارای صدای بیش از حدی می باشد، می توانید برای حل مشکل از کمپرسور های سایلنت یا بی صدا استفاده کنید. ولی توجه نمایید که قیمت گرانتری داشته و در برخی موارد ضعیف‌تر از کمپرسورهای معمولی می باشد.

وزن دستگاه کمپرسور باد

دریل برقی بدون تجهیزات اضافه بوده و با نصب و اتصال آن، می‌توانید از دستگاه استفاده نمایید. در مقابل دریل بادی نیازمند کمپرسور هوا بوده، و در بیشتر اوقات نمی توانید از دستگاه استفاده نمایید. دستگاه کمپرسور کمی سنگین بوده و برای استفاده باید دستگاه کمپرسور را به مناطق مختلف حمل نمایید که برای کاربرد های کوچک مناسب نمی باشد، و بهتر است از دریل برقی استفاده کنید.

سخن آخر

تا این جای کار سعی داشتیم توضیحات مختصری در مورد دریل بادی و کاربرد های آن در صنایع مختلف ارائه نماییم. هر کدام از محصولات برقی مزایا و معایب خود را داشته. اگر چه قصد تهیه دریل های شارژی را دارید، باید بگوییم که قدرت کمتری نسبت به هر دو دریل داشته و بعد از ساعتی کار، نیازمند شارژ مجدد می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.